Flash Album Gallery - en to ro translation catalogue (340 entries)

en:  Image(s) successfully added
ro: Imagine cu succes a adăugat

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
ro: Vă rugăm să reţineţi: Pentru safe-mode = ON aveţi nevoie să adăugaţi subfolder poze mijlocii manual

en:  is not writeable
ro: nu este inscriptibil

en:  is not writeable
ro: nu este inscriptibil

en:  picture(s) successfully added
ro: Poza (e) cu succes a adăugat

en: (album categories)
ro: (categorii de album)

en: . Try delete it manualy via ftp
ro: . Încercaţi să-l ştergeţi manuala prin FTP

en: A RSS feed will be added to you blog header.
ro: Un feed RSS va fi adăugat pentru a vă blog antet.

en: A failure occurred
ro: Un eşec a avut loc

en: Action
ro: Acţiune

en: Actions:
ro: Acţiuni:

en: Activate
ro: Activa

en: Activate Media RSS feed
ro: Activare Media RSS feed

en: Activate Skin
ro: Activaţi pielii

en: Activate this skin
ro: Activaţi această piele

en: Activated
ro: Activat

en: Add Images
ro: Adauga Imagini

en: Add gallery
ro: Adauga galerie

en: Add gallery / Upload images
ro: Adauga galerie / Incarca imagini

en: Add images to gallery
ro: Adăugaţi imagini la galeria

en: Add new gallery
ro: Adauga noua galerie

en: Add new skin
ro: Adauga noua piele

en: Add skins
ro: Adauga piei

en: Album Name
ro: Nume album

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Allowed characters for file and folder names are
ro: Caractere permise pentru nume de fişiere şi foldere sunt

en: Alt & Title Text / Description
ro: Alt & Titlu Text / Descriere

en: Alt &amp; Title Text
ro: Alt &amp; Titlu Text

en: Alt / Title text
ro: Alt / Titlu Text

en: Alt/Title text
ro: Alt/Titlu Text

en: Aperture
ro: Deschidere

en: Ascending
ro: Ascendent

en: At a Glance
ro: La un scurt

en: Author
ro: Autor

en: Author Position
ro: Autor Poziţia

en: Back to gallery
ro: Înapoi la galerie

en: Background Color
ro: Culoarea de fundal

en: Browse...
ro: Răsfoiţi ...

en: Buttons Background Color
ro: Butoane de fundal de culoare

en: Buttons Text Color
ro: Butoane Culoare text

en: By %s
ro: De %s

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Can't find skin directory
ro: Nu pot găsi directorul de piele

en: Cancel
ro: Anula

en: Category
ro: Categorie

en: Category Buttons Color
ro: Categorie butoanele de culoare

en: Category Buttons Text Color
ro: Categorie Butoane Culoare text

en: Category Title
ro: Categorie Titlu

en: Center
ro: Centru

en: Change options
ro: Modificarea opţiunilor

en: Change skin
ro: Modificarea piele

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
ro: Verifica acest link, dacă nu ştiţi cum să setaţi permisiunea:

en: Choose another gallery
ro: Alegeţi o altă galerie

en: Choose gallery
ro: Alege galerie

en: City
ro: Oraş

en: Colors
ro: Culori

en: Contact
ro: Contactati

en: Contact Me
ro: Contactaţi-mă

en: Continue
ro: Continua

en: Copied %1$s picture(s) to gallery: %2$s .
ro: Copiat %1$s poza (e) la galerie: %2$s .

en: Copy to...
ro: Copiaţi în ...

en: Copyright Notice
ro: Termeni si conditii Copyright

en: Could not access filesystem.
ro: Nu am putut accesa sistemul de fişiere.

en: Country
ro: Tară

en: Country code
ro: Prefixul ţării

en: Create a new , empty gallery below the folder
ro: Creaţi o galerie nou, gol de mai jos dosarul

en: Create a new gallery
ro: Creaţi o galerie nou

en: Create new thumbnails
ro: Crearea de noi miniaturi

en: Create square thumbnails, use only the width setting :
ro: Crearea miniaturi pătraţi, folosiţi numai setarea lăţimea:

en: Crop square thumbnail from image
ro: Miniatura Setare pătrat din imagine

en: Custom order
ro: Personalizat pentru

en: Customize thumbnail
ro: Particularizarea miniatură

en: Database error. Could not add gallery!
ro: Baza de date de eroare. Nu se poate adăuga galerie!

en: Date
ro: Data

en: Date / Time
ro: Data / Ora

en: Date Created
ro: Creat la data

en: Date/Time
ro: Data/Ora

en: Default flash size (W x H)
ro: Dimensiunea implicită Flash (W x H)

en: Delete
ro: Ştergeţi

en: Delete "%s"
ro: Sterge "%s"

en: Delete files, when removing a gallery in the database
ro: Ştergerea fişierelor, atunci când a scoate o galerie în baza de date

en: Delete image files
ro: Ştergeţi fişierele imagine

en: Delete images
ro: Sterge imagini

en: Delete skins
ro: Stergeţi piei

en: Delete this gallery ?
ro: Ştergeţi această galerie?

en: Delete this skin
ro: Ştergeţi acest piele

en: Descending
ro: Descendent

en: Description
ro: Descriere

en: Disable flash upload
ro: Dezactivează Flash încărcare

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ro: Afiseaza de la %s#8211;%s de %s

en: Edit
ro: Edita

en: Edit Status
ro: Editarea stãrii

en: Edit gallery
ro: Editare galerie

en: Edit thumb
ro: Editare Thumb

en: Enable flash based upload
ro: Activează blitz pe baza de upload

en: Error updating thumbnail.
ro: Eroare la actualizarea miniatură.

en: Error, the file could not moved to :
ro: Eroare, dosarul nu a putut sa mutat la:

en: Error, the file permissions could not set
ro: Eroare, permisiunile de fişiere nu au putut stabili

en: Failed to copy database row for picture %s
ro: Nu a reuşit să copiaţi rând baza de date pentru imagine %s

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
ro: Nu a reuşit să copiaţi imaginea %1$s la %2$s

en: Failed to move image %1$s to %2$s
ro: Nu a reuşit pentru a muta imaginea %1$s la %2$s

en: Failure in database, no gallery path set !
ro: Eşecul în baza de date, nici o cale set de galerie!

en: File name
ro: Nume de fişier

en: Filename
ro: Nume

en: Filename / Date
ro: Nume / Data

en: Filesystem error
ro: Sistem de fişiere de eroare

en: FlAG Change options
ro: Schimbare de pavilion opţiuni

en: FlAG Gallery Overview
ro: FLAG Galerie Prezentare generală

en: FlAG Manage gallery
ro: FLAG Administreaza galerie

en: FlAG Manage skins
ro: Marchează Administreaza piei

en: Flash Album Gallery : Tables could not created, please check your database settings
ro: Flash Album Gallery: Tabelele nu a putut crea, vă rugăm să verificaţi setările bazei de date

en: Flash Album Gallery overview
ro: Flash Album Galerie listă

en: Focal length
ro: Lungime focala

en: Folder already exists.
ro: Dosarul există deja.

en: Gallery | Galleries
ro[0]: Galerie
ro[1]: Galerii

en: Gallery '%1$s' successfully created.<br/>You can show this gallery with the tag %2$s.<br/>
ro: Galerie '%1$s' creat cu succes..<br/>Puteţi afişa această galerie cu tag-ul  %2$s.<br/>

en: Gallery Administrator
ro: Galerie Administrator

en: Gallery Editor
ro: Galerie Editor

en: Gallery Overview
ro: Prezentare generală Galerie

en: Gallery not found.
ro: Galeria nu a fost găsit.

en: Gallery path
ro: Galerie cale

en: Gallery settings
ro: Galerie setările

en: General Options
ro: Opţiuni generale

en: Goto skin overview
ro: Du-te la piele Prezentare generală

en: Graphic Library
ro: Biblioteca grafică

en: Headline
ro: Titlu

en: Here you can control your images and galleries.
ro: Aici puteţi controla imaginile şi galerii.

en: Hide
ro: Ascunde

en: If you have a skin in a .zip format, You may install it by uploading it here.
ro: Dacă aveţi o piele într-un format zip., Puteţi instala prin încărcarea acestuia aici.

en: If you have problems, please create directory
ro: Dacă aveţi probleme, vă rugăm să creaţi directorul

en: If you want more skins, You may get it at.
ro: Dacă doriţi mai multe skin-uri, puteţi obţine de la ea.

en: If you would like to downgrade later, please make first a complete backup of your database and the images.
ro: Dacă doriţi să downgrade mai târziu, vă rugăm să faceţi mai întâi o copie de rezervă completă a bazei de date şi imagini.

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
ro: Ignora raportul de aspect, nu miniaturi portret

en: Image | Images
ro[0]: Imagine
ro[1]: Imagine

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s)
ro: Imagine %1$s (%2$s) copiate ca imagine %3$s (%4$s)

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s) &raquo; The file already existed in the destination gallery.
ro: Imagine %1$s (%2$s) copiate ca imagine %3$s (%4$s) &raquo; Fisierul exista deja în galeria de destinaţie.

en: Image Files
ro: Fişiere imagine

en: Image ID
ro: Imagine ID-ul

en: Image ID:
ro: Imagine ID-ul:

en: Image quality
ro: Imagini de calitate

en: Image settings
ro: Setările de imagine

en: Images
ro: Imagini

en: Import date and time information...
ro: Importul data şi informaţii în timp ...

en: Import folder
ro: Import dosar

en: Import from Server path:
ro: Importul din calea Server:

en: Import image folder
ro: Import imagine dosar

en: Import metadata
ro: Import de metadate

en: Import metadata finished
ro: Metadate Import terminat

en: Insert
ro: Insera

en: Insert Flash Album with one or more galleries
ro: Introduceţi Flash album cu unul sau mai multe galerii

en: Insert into Post
ro: Introduceţi în post

en: Install Now
ro: Instalaţi acum

en: Install a skin in .zip format
ro: Instalaţi o piele în format zip.

en: Install info
ro: Instalaţi info

en: Install package not available.
ro: Instalaţi pachetul nu este disponibil.

en: Installation Failed
ro: Instalarea nu a reuşit

en: Installing Skin from file: %s
ro: Instalarea pielea de fişier: %s

en: Installing the skin
ro: Instalarea piele

en: Invalid MediaRSS command (%s).
ro: Nevalid MediaRSS comandă (%s)

en: Invalid upload. Error Code :
ro: Nevalid încărcaţi. Cod de eroare:

en: Item Background
ro: Postul de fundal

en: Item Description
ro: Descriere articol

en: Item Title
ro: Titlu articol

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Left
ro: Stânga

en: Location
ro: Locaţie

en: MYSQL Version
ro: Versiunea MYSQL

en: Main Flash Album Gallery overview
ro: Principalul Flash Album Galerie listă

en: Main Title
ro: Titlul principal

en: Make
ro: Face

en: Manage Galleries
ro: Administreaza Galerii

en: Manage gallery
ro: Administreaza galerie

en: Manage others gallery
ro: Administreaza altele galerie

en: Memory usage
ro: Utilizarea memoriei

en: More skins
ro: Mai multe teme

en: Move to...
ro: Mutaţi în ...

en: Moved %1$s picture(s) to gallery : %2$s .
ro: Mutat %1$s poza (e) la galerie: %2$s .

en: My Plugins
ro: Mele Plugin-uri

en: New Gallery
ro: Noua Galerie foto

en: News Box
ro: Stiri Box

en: No
ro: Nu

en: No GD support
ro: HG nr de sprijin

en: No action
ro: Nicio acţiune

en: No entries found
ro: Nu există înregistrări găsit

en: No galleries have been yet created.
ro: Nu există galerii au fost încă create.

en: No gallery
ro: Nu galerie

en: No gallery selected !
ro: Nu galerie!

en: No images selected
ro: Nu există imagini selectate

en: No skin Specified
ro: Nu pielii specificată

en: No skins to show
ro: Nu piei pentru a demonstra

en: No valid gallery name!
ro: Nu valabil nume de galerie!

en: None
ro: Nici unul

en: Not set
ro: Nu este stabilit

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
ro: Notă: Bazat pe server-ul dvs. limita de memorie, nu trebuie să încărcaţi imagini mai mari de <strong>%d x %d</strong> pixel

en: Object didn't contain correct data
ro: Obiectul nu conţin date corecte

en: Off
ro: De pe

en: On
ro: Pe

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
ro: Operaţiunea de succes. Vă rugăm să goliţi cache-ul browser-ului.

en: Options
ro: Opţiuni

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: PHP Allow URL fopen
ro: PHP permite URL fopen

en: PHP Exif support
ro: PHP Exif sprijin

en: PHP IPTC support
ro: PHP IPTC de sprijin

en: PHP Max Post Size
ro: PHP Max Mesaj Dimensiune

en: PHP Max Script Execute Time
ro: Max PHP Script Executare Ora

en: PHP Max Upload Size
ro: PHP Max Upload Dimensiune

en: PHP Memory Limit
ro: PHP Limita de memorie

en: PHP Safe Mode
ro: PHP Seif Mod

en: PHP Version
ro: Versiunea PHP

en: PHP XML support
ro: PHP XML de sprijin

en: Path
ro: Cale

en: Picture
ro: Imagine

en: Pictures deleted successfully
ro: Poze şters cu succes

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
ro: Vă rugăm să reţineţi: Dacă modificaţi setările, aveţi nevoie pentru a recrea în miniaturile -> Gestionare Galerie.

en: Plugin Comments
ro: Plugin Comentarii

en: Plugin Home
ro: Plugin Acasă

en: Program tool
ro: Programul de instrument

en: Province/State
ro: Provincia / de stat

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Rate Plugin
ro: Rata de Plugin

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
ro: Reseta toate opţiunile la setările implicite ?\n\nSelectaţi [Anula] pentru a opri, [OK] pentru a continua.\n

en: Reset all settings to default parameter
ro: Resetaţi toate setările implicite pentru parametru

en: Reset settings
ro: Resetaţi setările

en: Resize Images
ro: Redimensionarea Imagini

en: Resize images
ro: Redimensionarea imaginilor

en: Right
ro: Dreapta

en: Roles
ro: Roluri

en: Roles / capabilities
ro: Roluri / capacităţile

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
ro: Restricţii modul de siguranţă în vigoare! Ai nevoie pentru a crea folderul <strong>%s</strong> manual

en: Save Changes
ro: Salvaţi Modificările

en: Save all changes
ro: Salvaţi toate modificările

en: Scan Folder for new images
ro: Scanare folder pentru imagini noi

en: Select &#187;
ro: Selecta &#187;

en: Select galleries
ro: Selectaţi galerii

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
ro: Selectaţi zona de miniatura de la imaginea din stânga.

en: Select the destination gallery:
ro: Selectaţi galeria de destinaţie:

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. Flash Album Gallery supports the standard roles from WordPress.
ro: Selectaţi cea mai mică rolul pe care ar trebui să poată să acceseze capacităţile de urma. Galerie Flash Album susţine rolurile standard de WordPress.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail.
ro: Selectaţi cu mouse-ul pentru zona miniatura nou.

en: Server Settings
ro: Setările serverului

en: Set fix dimension
ro: Setaţi dimensiunea fix

en: Show
ro: Arăta

en: Shutter speed
ro: Viteza de închidere

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size:
ro: Dimensiune:

en: Skin overview
ro: Prezentare generală a pielii

en: Sorry, Flash Album Gallery works only with a role called administrator
ro: Ne pare rau, Galeria Flash Album funcţionează numai cu un rol numit administrator

en: Sorry, you have no access here
ro: Ne pare rău, nu aveţi acces aici

en: Sort Gallery
ro: Sortare Galerie

en: Sort direction
ro: Sortare dupa

en: Sort gallery
ro: Sortare galerie

en: Sort options
ro: Opţiuni de sortare

en: Sort order changed
ro: Ordinea de sortare a schimbat

en: Sort thumbnails
ro: Sortare miniaturi

en: Sorting
ro: Triere

en: Source
ro: Sursă

en: Start upgrade now
ro: Începeţi acum upgrade

en: Subject
ro: Subiect

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and a browser with Javascript support are needed..
ro: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> şi de un browser cu suport Javascript sunt necesare ..

en: The batch upload requires Adobe Flash 10, disable it if you have problems
ro: Lot nevoie de upload Adobe Flash 10, dezactivaţi-l dacă aveţi probleme

en: The destination gallery does not exist
ro: Galeria de destinaţie nu există

en: The gallery ID=%s does not exist.
ro: Galerie ID=%s nu există.

en: The script detect that you upgrade from a older version.
ro: Script-ul detectează că faceţi upgrade de la o versiune mai veche.

en: The server setting Safe-Mode is on !
ro: Serverul stabilirea Safe-Mode este pe!

en: The skin installed successfully.
ro: Pielea instalat cu succes.

en: The upgrade process may take a while, so please be patient.
ro: Procesul de actualizare poate dura un timp, va rugam sa astfel încât să fie pacient.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
ro: Fişierul încărcat nu a putut fi mutat la %s

en: These values are maximum values
ro: Aceste valori sunt valori maxime

en: This is the default path for all galleries
ro: Aceasta este calea implicită pentru toate galeriile

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Thumbnail quality
ro: Miniatură de calitate

en: Thumbnail settings
ro: Thumbnail setările

en: Thumbnail updated
ro: Miniatură actualizat

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Thumbs Rollover Color
ro: Thumbs Rollover Culoare

en: Time Created
ro: Creat de timp

en: Title
ro: Titlu

en: Unable to create directory
ro: Nu se poate crea directorul

en: Unable to locate FlAGallery Skin directory.
ro: Imposibil de a localiza directorul de piele FlAGallery.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ro: Imposibil de a localiza directorul de conţinut WordPress (WP-conţinut).

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
ro: Imposibil de a scrie în directorul %s. Este acest director scriere de către server?

en: Unexpected Error
ro: Eroare neaşteptată

en: Uninstall plugin
ro: Dezinstalare Plugin

en: Uninstall sucessful ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
ro: Dezinstalare sucessful! Şterge acum plug-in şi te bucuri de viata ta! Mult noroc!

en: Unpacking the skin package
ro: Despachetarea pachetul de piele

en: Update
ro: Actualizaţi

en: Update Sort Order
ro: Actualizare Ordine de sortare

en: Update Successfully
ro: Actualizaţi succes

en: Update capabilities
ro: Actualizaţi capacităţile

en: Update successful
ro: Actualizare de succes

en: Updated capabilities
ro: Capacităţile actualizate

en: Upgrade GRAND FlAGallery
ro: Actualizează GRAND FlAGallery

en: Upgrade database structure...
ro: Upgrade structura bazei de date ...

en: Upgrade sucessful
ro: Actualizează sucessful

en: Upload Images
ro: încărca imagini

en: Upload More Images in "%s"
ro: Încărcaţi mai multe imagini în "%s"

en: Upload failed!
ro: Încărcare eşuată!

en: Upload image(s):
ro: Upload imagine:

en: Upload images
ro: încărca imagini

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
ro: Încărca mai multe fişiere la o dată de către Ctrl / Shift-selectarea în dialog

en: Upload pictures
ro: Incarca poze

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
ro: Utilizaţi butonul TinyMCE / Upload fila

en: Version %s
ro: Versiune %s

en: View
ro: Vedere

en: View "%s"
ro: Vedere "%s"

en: Visit author homepage
ro: Vizitaţi pagina autor

en: Visit skin site
ro: Vizitati site-ul pielii

en: Want more skins?
ro: Vrei mai multe skin-uri?

en: Welcome to FlAG Gallery !
ro: Bine ati venit la Galeria de steag!

en: What's new at PhotoGalleryCreator.com
ro: Ce este nou la PhotoGalleryCreator.com

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
ro: Când safe_mode este, PHP verifică pentru a vedea dacă proprietarul (%s) din scriptul curent potriveşte proprietarul (%s) de dosar care urmează să fie operat de către o funcţie de fişier sau director de

en: Width x Height (in pixel)
ro: Lăţime x Înălţime (în pixeli)

en: Width x Height (in pixel). Flash Album Gallery will keep ratio size
ro: Lăţime x Înălţime (în pixeli). Galerie Flash album va păstra dimensiunea raportului

en: Yes
ro: Da

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
ro: Sunteţi pe cale să dezinstalaţi acest plugin de WordPress.\nAceastă acţiune nu este reversibilă.\n\nSelectaţi [Anula] pentru a opri, [OK] pentru a Uninstall.\n

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
ro: Sunteţi pe cale să înceapă de editare în vrac pentru %s imagini 
    
    "Anulaţi" pentru a opri, "OK" pentru a continua.

en: You are not allowed to be here
ro: Nu vi se permite să fie aici

en: You currently have %s rights.
ro: Aveţi în prezent au %s drepturile.

en: You do not have sufficient permissions to delete skins of GRAND FlAGallery.
ro: Nu aveţi permisiuni suficiente pentru a şterge pielea de FlAGallery GRAND.

en: You do not have the correct permission
ro: Nu aveţi permisiunea corectă

en: You need activate another skin before delete it
ro: Ai nevoie de un alt activaţi pielea înainte de a şterge

en: Your database tables for GRAND FlAGallery is out-of-date, and must be upgraded before you can continue.
ro: Tabele de baze de date pentru Grand FlAGallery este în afara-din-data, si trebuie actualizat înainte de a putea continua.

en: [Gallery %s not found]
ro: [Gallerie %s nu a gasit]

en: [Gallery not found]
ro: [Galerie nu a gasit]

en: activated successfully
ro: activat cu succes

en: already exists
ro: există deja

en: and the thumbnails directory
ro: şi directorul de miniaturi

en: contains no pictures
ro: nu conţine imagini

en: custom size
ro: dimensiune particularizată

en: deleted successfully
ro: şters cu succes

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
ro: nu exista. Vă rugăm să creaţi mai întâi dosarul galeria principala

en: doesn&#96;t exist!
ro: nu exista!

en: finished
ro: terminat

en: in to
ro: pentru a

en: is no valid image file!
ro: nu este un fişier imagine valid!

en: is not writeable !
ro: nu este inscriptibil!

en: remove
ro: scoate

en: successfully created!
ro: creat cu succes!

en: with permission 777 manually !
ro: cu permisiunea 777 manual!
